Koniec tej generacji Audi RS6

przez | Wrzesień 12, 2019

Już po dwóch latach od rozpoczęcia produkcji z rynku nowych pojazdów zniknie Audi RS6. Niemiecki producent z Ingolstadt ma zamiar zakończyć produkcję tego modelu już w trzecim kwartale tego roku.

Dla wielu osób Audi RS6 to samochód, który jest niezwykle znienawidzony przez ekologów. Pierwsza wersja Audi RS6 posiadała już jednostkę V8 biturbo, która rozwijała moc ponad 450 KM, co powodowało emisję naprawdę dużej dawki CO2 do atmosfery. Gdzie naprawić? Na Drogowa.pl !

Z każdą premierą nowej generacji RS6 pojawiało się pytanie po co jest potrzebna tak duża ilość mocy. Do nowej generacji włożono silnik V10 Biturbo o mocy 580 KM. To sprawiło, że BMW M5 o mocy 507 koni mechanicznych staje się powolnym samochodem miejskim.  Samochód ten swoją pierwszą setkę osiąga w 4,5 sekundy, a po kolejnych 10 sekundach może rozpędzić się już do ponad dwustu kilometrów na godzinę.

Co więcej możemy kupić też wersję kombi, na dodatek jest to najszybsze seryjne kombi na świecie

W wiadomości tej nie powinno być żadnego zdziwienia, ponieważ patrząc na poprzednie cykle produkcyjne modelu RS6 widać, że trwają one średnio po dwa lata, a po tym czasie produkcja jest kończona.  Gdy jednak marzycie o tym samochodzie, jednak nie macie teraz odpowiedniej kwoty nie ma się czym martwić. Na pewno będziemy mogli nabyć ten model, gdy tylko pojawi się nowa generacja modelu A6. Być może wtedy też pojazd ten będzie znacznie szybszy i mocniejszy.

Dodaj komentarz