Układamy płytki – zakupy

przez | Sierpień 22, 2019

Kuchnia, łazienka – to najczęstsze miejsca, których ściany pokrywamy płytkami. O ich zaletach można w nieskończoność, dlatego dziś zajmiemy się czymś znacznie krótszym – jak wybrać płytki i czego potrzebujemy do ich perfekcyjnego położenia.

Na początek kilka słów o wyborze samych płytek:

Wybór jest ogromny, możemy przebierać w kształtach, rozmiarach, kolorach i fakturach. Zanim rzucimy się jednak na wściekle czerwone romby, rzućmy okiem na otoczenie płytek w naszym mieszkaniu – czy będą współgrały z tym, co mamy na podłodze, kolorem ścian i mebli?
Warto kierować się uniwersalną zasadą dotyczącą rozmiaru kafli: w prostych, dużych pomieszczeniach zazwyczaj lepiej prezentują się duże płytki, w małych oraz tam, gdzie jest sporo załamań i krzywizn – odwrotnie.
Uważajmy, gdzie kładziemy płytki. Ściany narażone na kontakt z wilgocią, np. w łazience lub w kuchni lepiej wykładać glazurą szkliwioną

Budowa domu – firmy – tutaj!

Lista zakupowa/narzędziowa

1. Płytki z zapasem ok. 10-15%
2. Odpowiedni klej – do płytek wielo lub małoformatowych
3. Drewniane listwy
4. Fuga epoksydowa
5. Krzyżyki dystansowe
6. Szpachla ząbkowana
7. Krzyżyki dystansowe
8. Piłka do glazury
9. Wiertarko-wkrętarka
10. Kołki
11. Gumowa paca lub szpachelka do fug
12. Okulary ochronne
13. Szmatka, gąbka
14. Ołówek
Tak zaopatrzeni, rezerwujemy sobie wolne popołudnie, upewniamy się raz jeszcze, że wybrany kolor i rozmiar jest tym właściwym i przystępujemy do układania płytek. O tym, jak i dlaczego właśnie tak – w kolejnym wpisie!

Dodaj komentarz